buď drsnej ...

Posázavský drsoň a dětský drsoň 2020

Z důvodu COVID 19 JE AKCE POSÁZAVSKÝ DRSOŇ 2020 ZRUŠENA!

 

 

 

 

Sobota 16. května 2020 - 9 hodinovka - 18. ročník

Orientační závod po malebných koutech Posázaví v okolí Ledče nad Sázavou pro radost Vašeho těla i duše s časovým limitem 9 hodin.

 

Běh Chřenovice - Ledeč // loď Ledeč - Chřenovice // kolo - okolí Ledče

 

Běh max 12 km / kánoe WWI 10 km / kolo MTB max 80km

Dostanete mapu se zakreslenými kontrolami a vaším cílem je nasbírat co nejvíce kontrol ve stanoveném čase, takže skutečná délka a obtížnost tratě je jen na vás.

 

Závod pro silniční kola zrušen. Pouze MTB.

Přihlásit se nelze

 

DĚTSKÝ DRSOŇ - kolo 3km / lesní kros s překážkami 1,5 km

Značená trať. Nízké lanové překážky s naším dozorem. Dvojice i jednotlivci. Možnost doprovodu dospělým. Ražení kontrol na trati. Občerstvení na trati i v cíli. Přihlášky pouze přes web, max počet závodníků 50, startovné 50Kč zaplatíte při prezentaci. Povinná přilba po celou dobu závodu. Určitě to zvládne každý.

Prezentace od 13h

Hromadný start ve 14h

Cíl limit 16h

Přihlásit se nelze

 

Výsledky a fotky 2019

Výsledky a fotky 2018

Výsledky - článek - fotky 2017

 

Drsoň výsledky 2017

 

Zábavný článek od Báry naleznete zde:

Pramen zdraví z Posázaví aneb jak jsem strávila 9 hodin života na Posázavském drsoňovi

 

Fotky jsou zatím hromadně zde (časem se možná objeví nějaký výběr nebo něco navíc):

Všechny fotky 2017

 

Článek a fotky 2016

Článek jednoho ze závodníků naleznete na https://www.vystrkov.cz a parádní fotky ve dvou galeriích, za které děkujeme Radovanovi a Martině.

Od Radovana Od Martiny

 

Na co se můžete těšit?

Výběr lahůdkových míst v okolí Ledče

Možnost přespání

Večerní kultura - Měkoň Band

Guláš a pivo

Tradiční rodinná atmosféra

Tombola

 

Partneři a sponzoři

 

Hračky David Kunášek

 

Doporučujeme

Vyhledávání

Novinky

03.06.2019 19:26

Fotky a video z Drsoně 2019 jsou tady!

Video z dětské verze a fotky z letošního ročníku drsoně jsou tady. Naleznete je ve fotogalerii
31.05.2018 22:25

Výsledky a fotky

Výsledky a fotky naleznete v příslušných sekcích - děkujeme mockrát našim fotografům.

Diskuse pro účastníky a příznivce

Datum: 23.02.2015

Vložil: stip

Titulek: drsoň navždy

Karla docela chápu, že už toho má dost. Zorganizovat takový závod je prostě těžký, to se nedá dělat donekonečna. Cíl je asi 70km od startu - zorganizovat to je prostě ještě drsnější než to zajet. Je třeba přepravovat spoustu vybavení a lidí tam a zase zpátky. Karlovi a spol. patří dík za to, že to vydrželi tak dlouho. Nicméně závodu je škoda a upřímně PLNOHODNOTNÁ NÁHRADA ZA DRSONĚ NENÍ. Na jednu stranu tady existují různé "adventure" závody, které jsou nesmyslně překombinované (běh, kolo, brusle, lezení, slanění, plazení ... ) na druhou stranu tady jsou triatlony, kde se jezdí kolo a běh na jednom okruhu šestkrát dokola - tedy pakárna. Trať Drsoně vede odněkud někam, disciplíny jsou poskládané smysluplně. Takových závodů opravdu moc není. Jediná možnost jak ho zachovat je předat pořádání zase na pár ročníků někomu jinému. Mám zkušenost z podobného závodu v Sušici, který má během svých 9 ročníků už třetího pořadatele a díky tomu stále existuje ve své původní podobě. Tož tak to vidim a teď kdo se hlásí dobrovolně (samozřejmě za předpokladu, že Karel souhlasí - Drsoň je jeho dítě).

Datum: 18.02.2015

Vložil: Pája

Titulek: Velká škoda

Je velká škoda, že závod nebude, chtěl jsem letos konečně jet. Ale je mi jasné, že za to vlastně mohu také sám. Chystal jsem se na závod 3 roky a vždy tam něco vlezlo (pád ze skály, práce,...). O to větší škoda, že zmizel jeden z mála individuálních závodů (i survivaly doporučované na úvodní stránce jsou většinou alespoň pro dvojice). Každopádně díky i za všechny ročníky, na kterých jsem nebyl a přeji hodně štěstí při "naplňování dalších životních poslání".

Datum: 13.02.2015

Vložil: Petr "MiM" Kiss

Titulek: 2015??

WTF? A ja se letos uz zacinal tesit ze si vylepsim cas :(. tak snad pristi rok, zamiloval jsem si tu komorni atmosferu tohodle extremniho zavodiku, zadna monstr akce typu Spartan race nebo treba mestske behy.

Datum: 14.02.2015

Vložil: Sheep

Titulek: Re: 2015??

Velká velká škoda =(
po Posázavské trilogii další závod jedinečného typu kolo-běh-kajak. V Adventure race je už pro mě mnoho disciplín jako lezení, slaňování, bolkros nebo kolečkové brusle. Nezbývá než doufat, že se uskuteční ročník 2016.
Drsoni zdar!

Datum: 08.06.2014

Vložil: Andrejs

Titulek: Krásnej výlet

Konečně taky......velký dík organizačnímu týmu za přípravu a že tam i v tom dešti stáli s občerstvením. Byl to prima zážitek, užila jsem si to, i v tom lijáku. Fajn setkání s příjemnýma lidma, tombola, gulášek, navíc krásná posázavská příroda. Pokud to půjde, tak příští rok zase naviděnou. Zatím se mějte všichni krásně. Zdraví A.