buď drsnej ...

Posázavský drsoň a dětský drsoň 2020

Z důvodu COVID 19 JE AKCE POSÁZAVSKÝ DRSOŇ 2020 ZRUŠENA!

 

 

 

 

Sobota 16. května 2020 - 9 hodinovka - 18. ročník

Orientační závod po malebných koutech Posázaví v okolí Ledče nad Sázavou pro radost Vašeho těla i duše s časovým limitem 9 hodin.

 

Běh Chřenovice - Ledeč // loď Ledeč - Chřenovice // kolo - okolí Ledče

 

Běh max 12 km / kánoe WWI 10 km / kolo MTB max 80km

Dostanete mapu se zakreslenými kontrolami a vaším cílem je nasbírat co nejvíce kontrol ve stanoveném čase, takže skutečná délka a obtížnost tratě je jen na vás.

 

Závod pro silniční kola zrušen. Pouze MTB.

Přihlásit se nelze

 

DĚTSKÝ DRSOŇ - kolo 3km / lesní kros s překážkami 1,5 km

Značená trať. Nízké lanové překážky s naším dozorem. Dvojice i jednotlivci. Možnost doprovodu dospělým. Ražení kontrol na trati. Občerstvení na trati i v cíli. Přihlášky pouze přes web, max počet závodníků 50, startovné 50Kč zaplatíte při prezentaci. Povinná přilba po celou dobu závodu. Určitě to zvládne každý.

Prezentace od 13h

Hromadný start ve 14h

Cíl limit 16h

Přihlásit se nelze

 

Výsledky a fotky 2019

Výsledky a fotky 2018

Výsledky - článek - fotky 2017

 

Drsoň výsledky 2017

 

Zábavný článek od Báry naleznete zde:

Pramen zdraví z Posázaví aneb jak jsem strávila 9 hodin života na Posázavském drsoňovi

 

Fotky jsou zatím hromadně zde (časem se možná objeví nějaký výběr nebo něco navíc):

Všechny fotky 2017

 

Článek a fotky 2016

Článek jednoho ze závodníků naleznete na https://www.vystrkov.cz a parádní fotky ve dvou galeriích, za které děkujeme Radovanovi a Martině.

Od Radovana Od Martiny

 

Na co se můžete těšit?

Výběr lahůdkových míst v okolí Ledče

Možnost přespání

Večerní kultura - Měkoň Band

Guláš a pivo

Tradiční rodinná atmosféra

Tombola

 

Partneři a sponzoři

 

Hračky David Kunášek

 

Doporučujeme

Vyhledávání

Novinky

03.06.2019 19:26

Fotky a video z Drsoně 2019 jsou tady!

Video z dětské verze a fotky z letošního ročníku drsoně jsou tady. Naleznete je ve fotogalerii
31.05.2018 22:25

Výsledky a fotky

Výsledky a fotky naleznete v příslušných sekcích - děkujeme mockrát našim fotografům.

Diskuse pro účastníky a příznivce

Datum: 21.05.2014

Vložil: Karel

Titulek: Re: Štafety

Štafety neplánujeme. Už takhle je hromada kategorií a vyhrává skoro každý. To byste se divili, kdo všechno už dal klasik nebo extrém v dešti a bahně. Hranice jsou hlavně v hlavě ;)

Datum: 18.05.2014

Vložil: Tomáš

Titulek: Poděkování

Chtěl bych i touto cestou ještě jednou poděkovat celému organizačnímu týmu za perfektní přípravu. Letos to bylo opravdu pro drsoně a doufám, že si to všichni užili! :-) Tak zase ahoj příští rok!

Datum: 19.05.2014

Vložil: Zak

Titulek: Re: Poděkování

Bozi jako vzdycky :) Jen doba vydeje kol trvala dele nez jindy ... Ale super, drson je srdcovka

Datum: 05.06.2018

Vložil: Albertsak

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate is a vital part of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of all forms of prostate infection. It is due to bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of a particular defect inside gland along with the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections originating from other parts with the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal with the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to create the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some of the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for our health and wellbeing and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a couple of ejaculations per week will assist you to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef every week will heighten the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most important measure to look at to make sure a wholesome prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you ought to select prostate examination at least once per year.

Datum: 15.05.2014

Vložil: Jája

Titulek: závody na Sázavě

Vědí organizátoři o tom, že ve stejný termín jsou závody ČPV? Nebudou moc nadšený, jestli se někdo dostane na loď už v době závodu...a odpoledne tam bude pořádně narváno
https://www.rekakvs.cz/sazava.php